(ВИДЕО) Допре новинарка за задникот во јавување во живо: Уапсен маж во Шпанија

Од:

Шпанската полиција уапси маж под сомнение дека сексуално ја нападнал новинарката Иса Баладо, односно ја допирал по задникот за време на директен телевизиски пренос.

Во екот на јавната дебата за сексизмот и сексуалната злоупотреба, која во Шпанија ја поттикна бакнежот на претседателот на Шпанската фудбалска асоцијација Луис Рубиалес и фудбалерката Џенифер Хермосо по финалето на Светското првенство, се случи уште еден инцидент пред камери.

Баладо известувала за грабеж во Мадрид во вторникот, кога маж и пришол одзади и ја допрел за задникот, пред да ја праша за кој ТВ канал работи.

Новинарката се обидела да продолжи со јавувањето во програмата, но ја прекинал водителот Начо Абад, кој прашал дали човекот штотуку ја допрел.

Кога Баладо потврдува, Абад бара да го донесе, како што го нарече „идиотот“ пред камера.

Полицијата на Твитер објави дека е уапсен маж под сомнение дека сексуално нападнал новинарка додека се јавувала во живо.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Му ги запалија роговите, па го влечеа по улица-безмилосно малтретирање на бик во Шпанија

Предраг Петровиќ

Рубиалес поднесе оставка како претседател на Шпанската фудбалска асоцијација

(ВИДЕО) Снимка од страшните поплави: Пороите носеа луѓе и автомобили, шестмина загинаа

(ВИДЕО) Силен дожд во Шпанија, нема возови меѓу Мадрид и Барселона

Горан Наумовски

ВИДЕО: Авион во Шпанија влета во силно невреме, патниците врескаат, повраќаат

Катерина Ѓуровски

Групно силување на тинејџерка на Мајорка: Снимки од нападот пронајдени во телефоните на осомничените

Катерина Ѓуровски