(ВИДЕО) Бекам чекаше повеќе од 12 часа за да и оддаде почит на кралицата Елизабета: Мислев ако дојдам во два часот наутро ќе има помалку гужва

Од:

Поранешниот капитен на Англија Дејвид Бекам чекаше повеќе од 12 часа за да и оддаде почит на покојната кралица Елизабета во Вестминстерската палата.

dobivaj vesti na viber

Мислев дека ако дојдам во два часот наутро ќе има помалку гужва, но згрешив“, изјави Бекам за „ITV“ и додаде:

„Тешко е за нацијата, тешко е за сите. Мислам дека сите го чувствуваат тоа и нашите мисли се со кралското семејство“.

Бекам додаде дека секој пат кога ја слушал националната химна пред натпреварот „го обземале емоции“.

„Најзначајниот момент за мене беше кога го доби Орденот на Британската империја. Имав толку среќа што можев да доживеам такви моменти во мојот живот, да можам да и пријдам на кралицата Елизабета“, вели Бекам.

Стотици илјади Британци до понеделник ќе можат да се соберат околу ковчегот на кралицата Елизабета за да му оддадат почит. Кралицата почина во четвртокот на 8 септември на 96-годишна возраст, откако помина повеќе од 70 години на власт.

Би можело да ве интересира

Погребот на кралицата Елизабета го надмина тој на Тито по посетеност

А1он

Елизабета Втора штотуку е погребана, а веќе се прават планови за нов кралски погреб

А1он

(ВИДЕО) Кралот Чарлс повторно ја шокираше јавноста: Прескокна црнец додека се ракуваше со ожалостените

А1он

Трамп го исмејуваше Бајден за тоа каде седел на погребот: Да бев јас, ќе бев во првиот ред

А1он

Околу 250.000 луѓе го посетија ковчегот на кралицата Елизабета

Ана Ололовска

Одвај го издржаа денот: Кралот Чарлс на работ на солзи, заплака и Меган, Хари изостана од погребниот говор

А1он