Уште една инфлуенсерка го обвини раперот за сексуално злоставување

Од:

Раперот Диди Комбс е во центарот на скандал откако почнаа да стигнуваат обвинувања од девојки кои рекоа дека тој ги принудувал да бидат сексуални работничка, пишува NY Post.

Добивав џепарлак“, рече таа.

Последната во серијата која го обвини е инфлуенсерката Џади Раими.

Во тужбата вредна 30 милиони долари што ја поднесе Род Џонс, се наведува дека Комбс месечно плаќал неколку „сексуални работнички“, а меѓу нив била и поранешната девојка на 50 Сент.

Преку Комбс биле контактирани и други познати личности, а на листата наводно се најде и името на принцот Хари.

Би можело да ве интересира

Градоначалникот на Њујорк обвинет за сексуален напад

(ВИДЕО) ФБИ почна истрага: Моден магнат со години силувал млади мажи и им ветувал кариера

81-годишник сексуално злоставувал дете, се бара притвор

Една година сексуално злоставувала близнаци-и се закануваат многу години затвор

Предраг Петровиќ

Тренчевска: Годинава три девојчиња биле цел на сексуална експлоатација

Ана Ололовска

Свештеникот Милан Шпехар призна дека сексуално злоставувал 13 момчиња на возраст од шест до 13 години