Таратур со ореви

Од:

Освежително предјадење за овие топли денови…

Потребно е:
5-6 чешниња лук
100 г исчистени ореви
околу 50 мл масло
1 кг кисело млеко
1 краставица
сол
1 лажица оцет

Подготовка:
– Во аван ставете ги исчистените ореви, лукот и малку сол и истолчете ги со дрвен толчник со повремено додавање масло додека да добиете бела смеса.

– Во смесата додадете ги киселото млеко, оцетот и на крај краставицата исечкана на мали коцки. Убаво измешајте.

– Пред да го послужите таратурот убаво изладете го во фрижидер.

Би можело да ве интересира

Чоколаден колач со вкус на ментол

Ана Ололовска

Чорба од целер со кнедли

Ана Ололовска

Превкусен куглов со костени

Ана Ололовска

Витаминска салата со цвекло, спанаќ, сирење и ореви

Ана Ололовска

Сочни јунешки шницли

Ана Ололовска

Стапчиња со ајвар и сирење

Ана Ололовска