Сагата околу Бритни не се смирува

Од:

Бритни Спирс се бореше со своето ментално здравје и злоупотреба на супстанции, а двата проблеми сега достигнаа таков врв што најблиските планираат итна интервенција, пишува TMZ.

Еден извор изјави за порталот: „Се плашам дека ќе умре“.

Странските медиуми пишуваат дека луѓето околу Бритни се вознемириле од нејзиното нестабилно однесување. Се вели дека зема лекови кои ја прават пожива, но почнала да ги користи во прекумерни количини.

Извори за TMZ изјавиле дека нејзиниот менаџер изнајмил куќа во областа Лос Анџелес на неколку месеци, а планот бил да ја донесе Бритни во куќата, каде што нејзиниот сопруг Сем Асгари, нејзиниот менаџер, интервенционист и лекари ќе бидат таму за да се обидат да убеди ја дека и треба помош Таму два месеци требало да добие лекарска помош и психолошко советување, но тоа не се случило.

Бритни почувствувала дека нешто зависи од неа и затоа нејзиниот сопруг и менаџер се откажале од нивниот план. По сите овие наводи, Бритни се огласи и остро ги демантираше гласините за нејзиното здравје и дека се ближи нејзината смрт.

Би можело да ве интересира

Бритни Спирс ги демантираше информациите дека снима албум

Не може да се справи со новонастанатата ситуација: Добива остри критики по мемоарите на Бритни Спирс

Предраг Петровиќ

Бритни Спирс откри дека го абортирала детето на Џастин Тимберлејк: „Тој не сакаше да биде татко“

Бритни Спирс се огласи за разводот: Не можев повеќе да ја поднесам болката

Предраг Петровиќ

Нови детали од разводот на Бритни Спирс и Сем Асгари: „Таа го удираше додека тој спиеше“

Предраг Петровиќ

Бритни Спирс се разведува по само 14 месеци брак