Рејчел се прости од својот сакан Чендлер: Метју те сакам многу и знам дека веќе ништо не боли

Од:

Џенифер Анистон, актерката од познатата серија „Пријатели“ за прв пат проговори за смртта на нејзиниот колега и пријател Метју Пери.

Актерката која ја глумеше Рејчел во „Пријатели“, на Инстаграм се прости од својот сакан Чендлер.

„Ох, ова беше тешко… Да се ​​збогуваме со нашиот Метју беше луд бран на емоции што никогаш претходно не сум го доживеал. Сите ние доживуваме загуба во одреден момент од животот. Губење на животот или губење на љубовта. Способноста навистина да седите во оваа тага ви овозможува да почувствувате моменти на радост и благодарност што сте сакале некого толку длабоко. И ние длабоко го сакавме. Тој беше дел од нашата ДНК. Секогаш бевме шестмина. Ова беше избрано семејство кое засекогаш го смени курсот на тоа кои бевме и каков ќе биде нашиот пат. Мети знаеше да сака, да ги насмее луѓето. Како што кажа и самиот, ако не слушне смеа мислеше дека ќе умре. Неговиот живот буквално зависеше од тоа. И како успеал во тоа. Не насмеа сите. И тој се смееше многу. Изминативе неколку недели плачев поради пораките што си ги праќавме. Се смеам и плачам, па пак се смеам. Ќе ги чувам засекогаш. Најдов една порака што ми ја испрати еден ден. Метју те сакам многу и знам дека сега си во мир и дека веќе ништо не боли. Разговарам со тебе секој ден…Секогаш ми го разубавуваше денот“, стои во прошталната порака на Џенифер Анистон.

Пери почина во октомври во својот дом во Лос Анџелес како последица на давење. Неговото безживотно тело било пронајдено во џакузи.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Погребан Метју Пери, го испратија колегите од „Пријатели“

Катерина Ѓуровски

Кој ќе го наследи огромно богатство на Метју Пери?

Горан Наумовски

Причината за смртта на Метју Пери можеби нема да биде позната со недели

Горан Наумовски

Во домот на Метју Пери немало наркотици, но имало многу лекови: ќе се прави токсиколошка анализа

Полицијата откри дека Пери не бил префрлен во болница, лекарите го оживувале во водата

(ВИДЕО) Емотивен момент: Омилениот клуб на Пери се прости од него со темата од „Пријатели“