ВИДЕО: „Прометеј” – Филм на годината?

Од:

Од 8 јуни во киното Милениум се емитува новиот филм на Ридли Скот, „Прометеј“, филм кој ни го прикажува почетокот на приказната која ја започна во 1979, Вонземјанин, вонземското чудовиште кое е на воена патека со човекот.

Секогаш со силно женско присуство во сите остварувања на Вонземјанин па така и во ова Наоми Рапаче и Шарлиз Терон ке го бранат човештвото. Ова 3Д доживување ќе го надополнат и моментно „најжешката“ филмска ѕвезда Мајкл Фасбендер, како и Гај Пиерс, Логан Маршал-Грин, и многу други кои го прават овој филм претендент за филм на годината.

Кратка содржина: Некаде во вселената, еден тим на истражувачи се на прагот на откривање на потеклото на човештвото.

Целиот екипаж на вселенскиот брод ПРОМЕТЕЈ мора да се бори против непознат непријател не само за себе туку и за да ја спасат иднината на човечката раса. Во потрага по почетокот, може да го најдат крајот.

 

Би можело да ве интересира

Филмот „Наполеон“ конечно ќе ја види светлината на денот

Предраг Петровиќ

Подгответе се за празниците: Список на нови божиќни филмови

Предраг Петровиќ

Режисери и продуценти бараат да не се крати буџетот за филм – упатија писмо до Министерството за култура

А1он

„Бизнисот на задоволството“ во друштво на Оскаровци

Пол Мескал глуми во филм кој ќе се снима повеќе од 20 години

Горан Наумовски

Интернационална премиера на филмот „Досие Иднина“ на филмскиот фестивал во Нанси