„Порнхаб“ го издава првиот филм кој не е само за возрасна публика

Од:

Познатиот американски порнографски веб-портал „Порнхаб“ го издава својот прв филм кој не е наменет само за возрасна публика, a ќе биде објавен утре.

Овој потег го става дигиталниот гигант, кој лани имаше 42 милијарди посети, во друштво на останатите слични медиуми кои сакаат да ја прошират публиката и содржините.

Филмот за кој станува збор е документарецот „Shakedown“ од режисерката и концептуална уметничка Лејла Вејнрауб.

„Shakedown“ e приказна за квир жени и мажи на сцената во лезбијски клуб во Лос Анџелес во раните години. Филмот содржи снимки кои Вајнхауб ги снимала 15 години наназад и нуди хумористичен, сензуален и информативен поглед на една енергична субкултура, пренесуваат странските медиуми.

Вајнхауб за медиумите изјавува дека со овој филм, „Порнхаб“ ќе има можност да привлече повеќе женска публика.

Би можело да ве интересира

Викенд на гордоста – Скопје од 2-8 септември на три локации во главниот град

Ана Ололовска

Избришана порнографската група на Телеграм

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Чулев: Имаме релевантни сознанија за луѓе што ја менаџирале „Јавна соба“, но поради истрагата не кажуваме конкретни имиња

Маја Илиевска-Пачемска

Администраторот на „Јавна соба“: Целта не ни беше порнографија, ситуацијата излезе од контрола

Мери Јордановска

Се преземаат активности за расчистување на случајот со групата „јавна соба“ на „Телеграм“

Ана Ололовска

Жешко во Вегас: Почнува трката за порно Оскарите

Предраг Петровиќ