Избришана порнографската група на Телеграм

Од:

Повеќе не постои порнографската група на Телеграм во која имаше над 7.000 членови, а се постираа фотографии и видеа од девојки од Македонија.

dobivaj vesti na viber

Избришани се сите членови, откако администраторот на групата самиот се пријави во полиција, а две девојки го пријавија случајот.

Пред да се пријави во полиција, администраторот разговараше со А1он за тоа дека целата група му излегла од контрола и намерата не му била да споделува порнографски материјали за малолетни девојчиња.

Жртва на Телеграм порнографијата: Сандачето ми е полно со машки полови органи и ме прашуваат колку треба да платат за секс

„А1он“ успеа да влезе во групата каде што се споделуваа интимни фотографии и порнографски видеа на малолетни и полнолетни девојки и каде над 7400 членови си разменуваа информации и препораки за девојките.

Членовите на групата бараа разголени фотографии од девојчиња, а бараа и фотографии од девојки со конкретни имиња и презимиња.

Би можело да ве интересира

Делегацијата на ЕУ во Русија отвори налози на Телеграм и на Вконтакте

А1он

Телеграм го надмина Вотс ап според бројот на корисници во Русија

А1он

Проблеми во функционирањето на апликацијата Телеграм низ светот

А1он

Телеграм вчера доби 70 милиони нови корисници благодарение на падот на Фејсбук

Ана Ололовска

Обвиненија против 32-годишник и 21-годишник за детска порнографија во „Јавна соба“

Ана Ололовска

Како девојките – жртви на Јавна соба го молеле администраторот да ја затвори групата: „Еден ден и ти ќе имаш ќерка!“

Мери Јордановска