Пастрмка во бело вино

Од:

Пастрмката подготвена на овој начин е неверојатно вкусна …

Потребно е:
3-4 пастрмки
250 мл бело вино
путер
2-3 ловорови листови
лимон
брашно
масло
сол

Подготовка:
– Пастрмките исчистете ги, измијте ги и посолете ги убаво од сите страни.

– Наредете ги во огноотпорна тава за печење премачкана претходно со путер и прелијте ги со бело вино.

– На страна промешајте 2 лажици брашно и 50 мл масло. Додадете ги листовите ловор. Со оваа смеса прелијте ги рибите.

– Ставете ги да се печат во претходно загреана рерна на 200 целзиусови степени околу 30 минути.

– Испечените пастрмки прелијте ги со сок од лимон.

Совет: Можете секоја риба да ја завиткате во алуминиумска фолија. Местото тогаш ќе биде уште помеко.

Би можело да ве интересира

Тирамису со малини

Пиперки полнети со сирење

Пилешко со зеленчук

Салата од рукола и туна

Ана Ололовска

Ориентален компир со спанаќ и роти-лепчиња

Ана Ололовска

Брза кремаста торта без печење

Ана Ололовска