Нова хорор серија на јужнокорејскиот режисер Јеон Санг-хо

Од:

Јужнокорејскиот режисер Јеон Санг-хо ја најави својата нова хорор-серија што ќе ја работи за филмската платформа Нетфликс.

За Јеон светот дозна пред неколку години, кога го сними „зомби“-хитот „Воз за Бусан“. Премиерата на продолжението е најавена за август годинава.

Неговиот следен проект е ТВ-серија заснована на јужнокорејската хорор-приказна „Пекол“.

Би можело да ве интересира

Нетфликс објави најниски приходи за последните четири години

Ана Ололовска

ВИДЕО: Десетте најскапи филмови на Нетфликс

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Џеф Зајберт: Сѐ што правите на интернет се следи и се запишува

Ана Ололовска

Нетфликс под силни критики поради филм што поттикнува педофилија

Ана Ололовска

Продолжува снимањето филмови и серии во Калифорнија

А1он

Нетфликс го намалува квалитетот на сликата во Европа поради зголемена гледаност

А1он