ВИДЕО: Најпопуларна серија на Нетфликс-64 милиони луѓе ја гледаа новата сезона

Од:

Четвртата сезона на „You“ е моментално најпопуларната содржина на Нетфликс ширум светот.

Минатата недела гледачите на Нетфликс потрошија повеќе од 64 милиони часови на серијата „You“, а веќе пет недели е во топ 10 најгледани содржини.

Уште од првата сезона се зборува за серијата како најморничавата што ја има прикажано Нетфликс. Првиот дел од четвртата сезона пристигна на Нетфликс во февруари, а вториот дел во средината на март.

Серијата е создадена од Грег Берланти и е базирана на романите на Керолин Кепнес. Откако серијата беше објавена на Нетфликс, нејзината популарност вртоглаво порасна и остана во тренд на платформата за стриминг со недели.

Серијата го следи серискиот убиец Џо Голдберг, кој доаѓа во Лондон во четвртата сезона. Голдберг ја менува локацијата секоја сезона.

Длабоко вознемирениот романтичен сериски убиец патува од Њујорк до Лос Анџелес, а потоа во Париз. На крајот на третата сезона, гледачите видоа крајно непријателски однос помеѓу Џо Голдберг (Пен Бадгли) и Кралицата на љубовта (Викторија Педрети).

Потоа, Џо повторно го менува живеалиштето за да ја најде својата нова опсесија, Маријана. Во четвртата сезона се случува и неочекуван пресврт.

Би можело да ве интересира

Секс, лаги и скандали: На Нетфликс пристигна серија за веб-страница која растури многу бракови

Предраг Петровиќ

Се огласи демначката по која е снимана серијата: „Тој е лажго и психијатриски случај“

Предраг Петровиќ

Промената во врска со една од најпопуларните серии на Нетфликс предизвика големо незадоволство

Предраг Петровиќ

Серијата „Нов изглед“ го оживува соперништвото меѓу Коко Шанел и Кристијан Диор

А1он

ВИДЕО: На Нетфликс стигна „Берлин“, што велат фановите

Катерина Ѓуровски

Најгледан акционен филм на Нетфликс во моментов е „Срце од камен“

Предраг Петровиќ