serija

Магазин

ВИДЕО: Објавен датумот на премиерата на продолжението на La Casa de Papel

А1он
Оваа година на стрминиг платформата Нетфликс доаѓа серијата Берлин, продолжеток на на големиот хит La Casa de Papel. Големиот успех на оригиналната серија беше проследен
Магазин

ВИДЕО: Жестоко пукање при снимање на американска серија во Пула, луѓе во паника бегаат од кафулињата

А1он
Оваа недела во Пула започна снимањето на серијата „FBI: International“, зад која се Дик Волф и Дерек Хас. Дик Волф, меѓу другото, е познат по
Култура

Серијата „Преспав“ ќе се емитува во Бугарија

А1он
По три сезони емитувани пред македонската публика, серијата „Преспав“ ќе се прикажува и на бугарска национална телевизија БТВ. – „Преспав“ е првиот ТВ хит од