НЛО се јавна тајна во САД: Пентагон и Вашингтон ги кријат овие информации со децении

Од:

Тројца високи ветерани од воздухопловните сили и разузнавачите ќе сведочат под заклетва за нивните од прва рака сознанија за НЛО на првото сослушување од ваков вид во Вашингтон.

Потполковникот Рајан Грејвс, поранешен пилот на F-18 со повеќе од една деценија служба во американската морнарица, ќе сведочи дека неговата ескадрила редовно откривала неидентификувани летала додека биле стационирани во близина на брегот на Вирџинија во 2014 година.

Во својата воведна изјава, Грејвс ќе каже дека иако повеќето од авионите биле откриени на радарите, пилотите „повремено“ ги гледале со свои очи. Потполковник Грејвс ќе каже дека тие станале толку вообичаени што „со текот на времето, НЛО видувањата станаа јавна тајна меѓу пилотите“.

Во една блиска средба, два млазни авиони беа принудени да скршнат за да избегнат удирање во објект што изгледал како „темно сива коцка во чиста сфера“.

Заедно со сведочењето на Грејвс, Конгресот од прва рака ќе ги слушне извештаите од ветеранот пилот на американската морнарица, командантот Дејвид Фрејвор, сведок за НЛО од 2004 година.

Ветеранот на воздухопловните сили и разузнавањето Дејвид Груш кој има зачудувачки тврдења за нелегална програма за пронаоѓање НЛО започната во јуни оваа година – исто така ќе сведочи под заклетва.

Претставникот Тим ​​Буршет (Р-Тен.), кој седи во комитетот, рече: „Бирократите на Пентагон и Вашингтон ги кријат овие информации со децении, и ние конечно ќе фрлиме малку светлина врз нив“.

„Ние носиме веродостојни сведоци кои можат да дадат јавно сведочење бидејќи американскиот народ ја заслужува вистината.

Конгресменот за подкастот „Event Horizon“ овој месец изјави дека „ние се занимаваме со [со прикривање на владата] од 1947 година, можеби од 1897 година“.

„Вонземјаните можат да патуваат со светлосни години или брзини што ги видовме како пркосат на физиката каква што ние ја знаеме“, рече Буршет за време на подкастот.

„Тие можат да летаат под вода и да не оставаат топлинска трага“.

Тој продолжи да објасни дека ако овие вонземски суштества имаат технологија која не е слична на ништо што ја знаеме на Земјата, тогаш „тие“ би можеле „да не претворат во јаглен“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) „Досијеа икс“ на француски начин: научници го објаснуваат феноменот НЛО

Катерина Ѓуровски

Вонземјани го киднапираа мојот дедо: Легендата на УФЦ верува во живот на други планети

Предраг Петровиќ

Лекарите ја завршија анализата на наводните вонземјани, нивните заклучоци ја искомплицираа ситуацијата

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) НАСА објави голем извештај за НЛО: „Ова е една од најголемите мистерии“

ВИДЕО: Селаните во Перу бараат воена помош поради „напад од вонземјани“

Предраг Петровиќ

Пилоти над Словенија виделе НЛО? Чуден разговор со контролата на летот: „Силна светлина доаѓа кон нас“

Предраг Петровиќ