Меси ненадејно се појави на пазарење во супермаркет и предизвика вистинско бунило

Од:

Додека целиот фудбалски свет го чека претставувањето на Лионел Меси во редовите на Интер Мајами, аргентинскиот фудбалер веќе е снимен на Флорида додека пазарува во супермаркет.

На социјалните мрежи се појавија фотографии на кои може да се види како Меси купува во еден објект, поточно во Publix, најголемиот синџир супермаркети на Флорида.

Веднаш штом го здогледаа играчот, навивачите почнаа да бараат фотографии и автограми, а Меси не им ја ускрати можноста да добијат скапоцени спомени, кои многу од нив потоа ги објавија на социјалните мрежи.

Меси официјално ќе биде претставен во Мајами ноќта во сабота кон недела во два по полноќ по наше време.

Би можело да ве интересира

Шпански медиуми: Меси ја изневерил сопругата со новинарка која ја следи репрезентацијата

Откриени резултатите-познато кој годинава ќе ја освои Златната топка

Главниот услов за враќање на Меси во Барселона е исполнет, одлуката останува на него

Меси го напушти теренот повреден, по него сета публика си замина

Предраг Петровиќ

Телохранителот на Меси месечно заработува цело богатство

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Се испотепаа пред стадион поради Меси, маж и жена со тупаници против двајца мажи