Брус Спрингстин ја откажа својата турнеја во септември поради здравствени проблеми

Од:

Американскиот музичар Брус Спрингстин ги одложи концертите на својата турнеја во САД во септември поради здравствени проблеми.

Имено, 73-годишниот рокер има чир на желудникот и има потреба од итно лекување, пренесува магазинот „Вераџети“.

Во соопштението за медиумите се наведува дека музичарот „се лекува поради симптоми на пептичен улкус и одлуката на неговите лекари е тој да го одложи остатокот од настапот во септември“.

Би можело да ве интересира

„Бескрај“ – концерт со виолинистката Албена Данаилова

ВИДЕО: Ги мава со патика по глава, бараат уште-хрватската младина во транс, повици за забрана

Предраг Петровиќ

Концерт на „Николов-Ивановиќ Ундектет“ во Филхармонија

Концерт на Марина Николовска, Маја Чанаќевиќ и Владимир Лазаревски во КИЦ на Македонија во Софија

Горан Наумовски

Спрингстин е болен, ја откажа турнејата

Пијанистите Арда Мустафаоглу и Леви Шехтман ќе го претстават проектот насловен „88 Dimensions“