Бритни Спирс нокаутирана откако му се приближи на Виктор Вембањама

Од:

Познатата пејачка Бритни Спирс беше нокаутирана во Лас Вегас од личното обезбедување на првиот пик на овогодинешниот драфт на НБА, Виктор Вембањама. Инцидентот се случил во ресторанот на хотелот и се е пријавено во полиција.

Пејачката Бритни Спирс поднесе обвинение за напад против обезбедувањето на францускиот кошаркар Виктор Вембањама кој ја нокаутираше.

Бритни влегла во ресторанот со сопругот и уште две лица. Таа забележала дека францускиот кошаркар е таму и решила да му пријде за да се фотографираат заедно.

Сепак, таа нема добро да го памети овој ден. Таа го удрила Виктор по рамото за да го замоли за фотографија, и веднаш била нокаутирана.

Припадник на личното обезбедување ја нокаутираше познатата пејачка. Несреќната 41-годишна паднала на подот, но за среќа не се здобила со сериозни повреди и веднаш станала.

Брзо отишла до својата маса. Човекот кој ја удрил набрзо дошол да се извини, а таа го прифатила неговиот изговор:

„Знаеш како се одвиваат работите кога си опкружен со обожаватели“, рекол членот на обезбедувањето.

На крајот на краиштата, пријавата за напад е поднесена и човекот од обезбедувањето најверојатно ќе биде казнет. Се извинил и кошаркарот, кој објаснил дека во прв момент обезбедувањето не знаело дека се работи за познатата пејачка и не ја препознале.

Би можело да ве интересира

Бритни Спирс ги демантираше информациите дека снима албум

Не може да се справи со новонастанатата ситуација: Добива остри критики по мемоарите на Бритни Спирс

Предраг Петровиќ

Бритни Спирс откри дека го абортирала детето на Џастин Тимберлејк: „Тој не сакаше да биде татко“

Бритни Спирс се огласи за разводот: Не можев повеќе да ја поднесам болката

Предраг Петровиќ

Нови детали од разводот на Бритни Спирс и Сем Асгари: „Таа го удираше додека тој спиеше“

Предраг Петровиќ

Бритни Спирс се разведува по само 14 месеци брак