Жени се тепале во Карпош, па се вмешале и мажите – еден е ранет со нож

Од:

Вчера претпладне две жени физички се пресметувале во скопската населба Карпош 3 во близина на Воената болница, по што се степале и нивните мажи, при што еден од нив со остар предмет го повредил другиот, соопшти полицијата.

„На 26.07.2021 во 11.30 часот било пријавено дека на ул.„Драгиша Мишовиќ“, на подрачјето на Карпош, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу А.А. и И.С.К., двете од Скопје. Исто така, во врска со случајот, околу 11.40 часот било пријавено дека на истата локација, по претходна расправија, С.А.(34) со остар предмет му нанел повреда на В.К.(37), двајцата од Скопје. Повредениот бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ за укажување на лекарска помош“, С.А. околу 18.00 часот сам се пријавил во Единицата за насилен криминал во Полициската станица Кисела Вода и со него бил извршен разговор. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Кривични пријави за жители на Дебар за узурпација на земјиште во државна сопственост

А1он

Со истрели од огнено оружје оштетени прозорци на теолошко училиште

А1он

Двајца насилници упаднале и го истепале, откако ја оставил вратата од домот отклучена

А1он

АНБ: Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации до денот на приведувањето нема доставено барање за спроведување на безбедносни проверки за Миленкоски и другите две лица

А1он

Велешани нападнале и силувале малолетничка

Ана Ололовска

Кривична пријава за дебранец, на државно земјиште крај езеро започнал градба на објект

Ана Ололовска