(ВИДЕО) Зендели: Ќе го следиме Пендаровски дали ќе биде конзистентен за ветувањата од изборите

Од:

Пратеникот од партијата Беса, Фадил Зендели од Собранието му ја честиташе функцијата на Стево Пендаровси и порача дека ќе соработуваат со него, но и будно ќе ги следат неговите постапки од позиција на опозиција.

Очекуваме конзинстентност, за ветеното на изборите, рече Зендели.

„Новиот претседател да го исполни она што го ветуваше на изборите. Ние сме во насока да соработуваме со него, како што и самиот побара од нас, во поглед на реформите и сите процеси поврзани со евроинтеграциите. Но, како опозиција ќе ги следиме неговите чекори да видиме дали постапува онака како што вети на изборите“, рече Зендели.

Габриела Димковиќ-Мишевска

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пендаровски: Мора да се казнуваат тие кои не ги почитуваат мерките без разлика на верската и етничката припадност

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Пендаровски прогласи нова вонредна состојба од 14 дена

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Советот за безбедност одлучува за вонредната состојба

Ана Ололовска

Советот за безбедност денеска ќе одлучува за вонредната состојба

Ана Ололовска

Честитка од претседателот Пендаровски по повод 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил и Методиј

А1он

Честитка од претседателот Пендаровски по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите

А1он