Земјотрес почувствуван во Ресен

Од:

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 18:45 часот е почувствуван во Ресен и околината, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија во Скопје.

Земјотресот бил со Рихтерова магнитуда од 2,3 степени, а епицентарот се наоѓал на два километра јужно од Ресен.

Би можело да ве интересира

Земјотрес регистриран на границата помеѓу Кина и Киргистан

(ВИДЕО) Гошаревски: Имавме Езеро кое разединуваше, сега е Езеро кое обединува

Драган Поповски

Адеми: Ја прекинавме тридеценсиката изолација, ја донесовме земјата до интеграција

Драган Поповски

Силен земјотрес ја стресе Албанија, почувствуван и во земјава

Предраг Петровиќ

Земјотрес во Иран

Спасовски и Заев изразија сочувство за настраданите во земјотресот во Турција

Ана Ололовска