Заврши проверката на АКМИС-системот во Врховен суд

Од:

Денеска заврши проверката на АКМИС системот во Врховниот суд од страна на Комисијата за проверка на системите за распределба на предметите од Министерството за правда, а извештајот за утврдената состојба ќе биде објавен следната недела.

Според претседателот на комисијата, Лазар Нанев проверката на АКМИС во Апелацискиот суд покажала дека водењето на уписниците било законско., а комисијата претходно вршеше проверка и на системот во скопскиот Кривичен суд.

Би можело да ве интересира

Комитетот за правда на Сенатот ја поддржа Барет за нов член на Врховниот суд на САД

Жарко Настоски

Амбасадата на САД ја поздрави пресудата за експретседател на Кривичниот суд Панчевски

А1он

Нема потерница за Панчевски, судот не ја добил поштата од МВР

Кристијан Ландов

Се вршат претреси во станови и куќи, полицијата се уште трага по експретседателот на Кривичниот суд Панчевски

А1он

Врховен му ја одби жалбата на Вангеловски за неговото разрешување од функциите

Кристијан Ландов

Полицијата не може да го најде судијата Панчевски – неизвесно рочиштето за местењето предмети

А1он