Заврши полициската акција во Куманово

Од:

Според информациите акцијата во Куманово заврши. Разбиено е и последното упориште на терористите.

Како што дознава Алсат, последната група била составена од 9 членови. Четворица од нив загинале во престрелките со полицијата, а еден се самоубил.

Останатите и се предале на полицијата.

Би можело да ве интересира

Жител на охридско се обидел да „протне“ фалсификувани сто евра во кумановско казино

Жарко Настоски

Приведен кумановец за недозволено поседување оружје

Тинејџер од кумановско сакал да подигне кредит со личната карта на постариот брат

Жарко Настоски

Приведен кумановец кој со автомобил удрил во полицаец

Жарко Настоски

Полицијата упадна во работилница за изработка на оружје во Куманово и го уапси мајсторот

Жарко Настоски

Шест лица повредени по екплозија на плинска боца во липковско Матејче

Leave a Comment

16 − twelve =