Заврши полициската акција во Куманово

Од:

Според информациите акцијата во Куманово заврши. Разбиено е и последното упориште на терористите.

dobivaj vesti na viber

Како што дознава Алсат, последната група била составена од 9 членови. Четворица од нив загинале во престрелките со полицијата, а еден се самоубил.

Останатите и се предале на полицијата.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца крадци во Куманово, фатени на дело

А1он

Истрага за пронајдена марихуана во Куманово

А1он

Кумановки четири години без мамограф

А1он

Куманово ќе добие нов кружен тек

Ана Ололовска

Кумановската полиција приведе штипјанец кој возел со фалсификувана дозвола

А1он

Две странски засилувања во редовите на КК Куманово

А1он