Започна делењето на свидетелства во Кисела Вода

Од:

Околу 500 полуматуранти денеска ги добија своите свидетелства во основните училишта во општина Кисела Вода.

Од Општината велат дека при доделувањето на свидителствата биле запазени сите препораки за заштита на здравјето од вирусот Ковид-19.

„Во дворовите на основните училишта во надлежност на Општина Кисела Вода се одржа свечено доделување на свидителства. Во општинските основни училишта: „Невена Георгиева-Дуња“, „Рајко Жинзифов“, „Кузман Шапкарев“, „Кирил Пејчиновиќ“, „Св. Климент Охридски“, „Круме Кепески“, „Кузман Јосифовски-Питу“ и „Партенија Зографски“, наставниот кадар на околу 500 ученици им подели свидителства за завршено деветто одделение“, пишува во соопштението.

Би можело да ве интересира

Пендаровски го потпиша Указот за новиот Закон за амнестија за прекршоците во ковид кризата

Катерина Павлова-Николовска

МОН: Испитниот материјал за државната матура е соодветен на воспитно – образовниот процес на учениците кои матурираат годинава

Три години откако СЗО прогласи пандемија од Ковид-19, вирусот се уште присутен, но со намален интензитет

Ана Ололовска

Најзаразниот сој досега, „кракен“, не е откриен кај нас, но последната анализа е направена на 5 декември

ВИДЕО: Автомобил пропадна во канал на недоградената Есенинова во Кисела Вода, Арсовска не кажува кога ќе ја заврши

Маја Илиевска-Пачемска

Ученици во Врање тепани и врзувани: Ги терале да шетаат голи низ училница

А1он