Запалeн летниковец во парк шумата Гази Баба

Од:

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов вечерва на својот профил на Фејcбук објави дека непознати сторители запалиле летниковец во парк шумата Гази Баба.

dobivaj vesti na viber

– Ваквиот вандализам мора да престане! Летниковецот во парк шумата Гази Баба беше поставен за луѓето да можат да се одморат, релаксираат и поминат време со своите најмили. Кому му пречело сето тоа? Овој чин не само што направил материјална штета, туку можел многу сериозно да предизвика голема опасност и да ја загрози безбедноста во околината, вели Шилегов во својата објава.

Шилегов изрази „голема благодарност за брзата реакција на Пожарна Скопје што не се дозволи пожарот да се прошири и направи поголема штета, имајќи ја предвид шумата и дрвјата во непосредна близина на летниковецот“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Расте бројот на загинати во Москва

Горан Наумовски

Во пожар во Русија загина седумчлено семејство со пет деца

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Најмалку 21 лице загинаа во пожар во станбена зграда во Појасот Газа

15 лица се повредени во пожар во фабрика за моторно масло во Иран

Најмалку десет странски работници загинаа во пожар на Малдиви

А1он

(ВИДЕО) Гори 35-катнa зграда во близина на Бурџ Калифа

Горан Наумовски