Заев: Вложуваме во квалитетно образование, во нашите млади и нашата иднина

Од:

„Со Буџетот за 2020 инвестираме вкупно 154 милијарди денари за здравство, образование и социјална заштита – ова е зголемување од повеќе од 10 милијарди денари во споредба со ребалансот од 2019 година“, напиша претседателот на СДСМ, Зоран Заев на својот Фејсбук профил и го честита Меѓународниот ден на образованието.

Би можело да ве интересира

Заев испорача ветувања за економијата, бара работа од сите и рационализација на институциите

Ана Ололовска

Заев: Трајковски ќе остане запаметен како чесен, доблесен и проевропски политичар

Ана Ололовска

ВИДЕО: Милошоски ја предаде „бомбата“ во Обвинителство за наводно мешање на Заев во судската власт

Габриела Димковиќ-Мишевска

Заев изрази сочувство до семејството чии деца загинаа во експлозијата во Романовц

Ана Ололовска

Заев: Со ДУИ решивме крупни прашања, првпат очекувам предизборна коалиција со партии од албанскиот блок

Ана Ололовска

Средба на Заев со групата Renew Europe во ЕП: Продолжуваме да даваме аргументи пред ЕУ, очекуваме дека тоа ќе вреднувано

Ана Ололовска