Заев: Се следи и интернетот, снимани се и шест амбасадори

Од:

Има шест амбасадори снимани, и тоа се најаважните, на 6 земји, ама тоа нив ќе им го соопштиме, тоа тие да го знаат. Тоа го направивме и со новинарите. Но секој кој направил кривично дело или неетички потег, посебно ако бил на функција, се ќе се објавува, рече Заев на прес конфренцијата.

Нема да биде поштеден ниту некој од македонската позиција или опозицијата, ниту пак од опозицијата или позицијата од албанскиот политички блок, додаде Заев.

Заев на прашање одговори дека цел на снимање биле и интернет комуникациите, односно електронската пошта, како и фиксните телефони. Тој најави дека има материјали и за затоворањето а А1 телевизија и дека ќе бидат објавени.

Да еден од чекорите е затворањто на А1 телевизија, рече Заев.

Би можело да ве интересира

42 илјади евра ќе му плати државата на Верушевски зашто бил неосновано притворен

Васко Маглешов

(ВИДЕО) Судот со двојни аршини: За „Пуч“ дозволи, за 27 април обвинението се оценува без јавноста

Васко Маглешов

Верушевски за душевна болка бара 71 илјади евра од државата зашто бил неосновано уапсен и притворен

Васко Маглешов

ВИДЕО: Ако не чуле обвинителите досега, еве сега нека истражат кој нè местел во „Пуч“, повика Заев

Васко Маглешов

Издаден налог за апсење на уште 122 воени лица поради неуспешниот обид за пуч во Турција

СЈО нема кривично да го гони Звонко Костовски во предметот „Пуч“

Наум Локоски

Leave a Comment

one × four =