Заев: Промените не ги носи една влада или 20 луѓе, туку сите два милиони граѓани

Од:

Сите ќе треба двојно повеќе да работиме, двојно повеќе да направиме и да сме двојно подобри, објави денеска премиерот Заев на Фејсбук, нагласувајќи дека промените и реформите не ги носи една влада или 20 луѓе, туку сите два милиони граѓани.

– Треба сите да се промениме, сите да се реформираме. За да немаме загадување, треба да престанеме да загадуваме. За да немаме корупција, треба да престанеме да нудиме и прифаќаме поткуп. За да не си одат младите, треба да отвораме уште повеќе работни места. За да нѐ биде, мора да нѐ бива. Од нас зависи, од сите нас, наведе премиерот Заев во изјавата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Заев: Очекувам Судот да дели правда за насилството од 27-ми април

Ана Ололовска

Влада: Не е тајна, Заев имал состанок со Сорос во Охрид

Маја Илиевска-Пачемска

Заев: За подобар Западен Балкан

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев: Се санира колекторскиот систем во Охридско-струшкиот регион

Татјана Ташкова

Средба Мицотакис-Заев следниот четврток во Солун на маргините на „Thessaloniki Summit 2019”

Ана Ололовска

Заев: Има повеќе причини зошто треба да дозаврши ревизијата на учебниците

Ана Ололовска