(АУДИО) Заев: Латас и Мијалков договараат да го понижат Љубе Бошкоски

Од:

Лидерот на СДСМ Зоран Заев објави снимка по телефон за која кажа дека е разговор помеѓу Сашо Мијалков со уредникот на Сител, Драган Павловиќ Латас и се договараат како ќе се известува за апсењето на Љубе Бошкоски.

dobivaj vesti na viber

Транскрипт од разговорот (2)

ДПЛ: Кажи началниче.
СМ: Ало?
ДПЛ: А?
СМ: Може и поубави слики да идат, слабо ми е да знаеш. На Канал 5 три пути боље, што е работата?
ДПЛ: Не гледав на Канал 5.
СМ: Ајде ова треба да го продадеме јако, да му е.. мајката.
ДПЛ: Види па пет дена ова ќе го вртиме, што јако.
СМ: А?
ДПЛ: Па пет дена ова ќе го вртиме.
СМ: Има поубави, како лежи на земја, како…. Држи таму ти жити се.
ДПЛ: Сега ќе и кажам. Ја сум утре, ја утре пак ќе го раскажувам, не се секирај.
СМ: Утре? Добро ама и за денеска знаеш. Ама добро денеска помина, ама за вечер може да се види нешто поубаво.
ДПЛ: Ќе се јавам ја пак, ајде.
СМ: Добро, вечер ќе има изнесување од суд, внесување од суд. Али кога лежи доле, на улица лежи бе као говедо. А?
ДПЛ: Кога го враќаат кај колата е добро да се слика и тоа.
СМ: А тоа сега ќе видам.
ДПЛ: Ќе им кажам на овие сега таму.

Би можело да ве интересира

Пучдемон бара од Општиот суд на ЕУ да му го врати европратеничкиот имунитет за да избегне екстрадицијата во Шпанија

Ана Ололовска

42 илјади евра ќе му плати државата на Верушевски зашто бил неосновано притворен

Васко Маглешов

(ВИДЕО) Судот со двојни аршини: За „Пуч“ дозволи, за 27 април обвинението се оценува без јавноста

Васко Маглешов

Верушевски за душевна болка бара 71 илјади евра од државата зашто бил неосновано уапсен и притворен

Васко Маглешов

ВИДЕО: Ако не чуле обвинителите досега, еве сега нека истражат кој нè местел во „Пуч“, повика Заев

Васко Маглешов

Издаден налог за апсење на уште 122 воени лица поради неуспешниот обид за пуч во Турција

1 comment

Vox Populi 20/02/2015 - 16:35 at 16:35

Kade ke I’m odi dusata na ovie dvajca, ako ja imaat

Reply

Leave a Comment

twenty − 9 =