Заев од Прилеп: Мицкоски прво нека се откаже од Груевски, па потоа нека бара доверба од граѓаните

Од:

Премиерот Заев пред граѓаните на Прилеп порача дека само Христијан Мицкоски се израдувал на одлукта ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија, што не е карактеристика на луѓе коишто си ја сакаат државата.

dobivaj vesti na viber

– Целиот свет ни признава дека сме на прав пат, ни признава за успесите. Само Мицкоски се израдува и ја поздрави одлуката на Франција. Ако мисли дека заради тоа ќе дојде на власт се излажал. Народот дава шанса, но Мицкоски мора да се промени, мора прво да се откаже од неговиот шеф Никола Груевски, да се огради од криминалите, да ги осуди. Кога ќе го сторат тоа нека побараат поддршка, можеби за 4,5 години, порача Заев во Центарот за култура во Прилеп.

Би можело да ве интересира

Божиновска: ДКСК да постапи по незаконското поставување на Велковски за секретар на Град Скопје

Ристова: Осум милиони евра исплатени кон граѓаните во првите три месеци преку мерката Мој ДДВ

СДСМ: Незаконски поставениот генерален секретар на Град Скопја да поднесе оставка

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Повисоки плати и пензии со заштеди од 200 милиони евра со ребалансот на Буџетот

(ВИДЕО) Георгиевски: Националниот план за храна дава резултати, силно го помагаме производството на стратешки култури

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии

Ана Ололовска