(АУДИО) Заев: Јанкулоска нарачува кој новинар што да покрива

Од:

Лидерот на СДСМ Зоран Заев објави снимка за која што кажа дека е разговор помеѓу Гордана Јанкулоска и Мартин Протуѓер како договараат покривање на настан и кои новинари да бидат испратени.

Транскрипт Гордана Јанкуловска и Мартин Протоѓер

ГЈ: Мартин, шо правиме сега со Телеком?
МП: Абе…
ГЈ: Шефот синоќа, покасно, ми пиша денес да собереме неколку новинари да им кажеме детално. Шо не е проблем, ама ти да процениш како да ја тераме, дали еден медиум денес па други да преземат… Јас мислам дека нема да преземат други што не ја работеле приказнава, пошо знаеш сега, ако објави Вечер, Дневник нема од Вечер да преземе.
МП: Да де, да. А да идеме со Дневник, Канал 5, Сител и МТВ?
ГЈ: Може бе, може.
МП: Не, не, не сега, понатаму негде.
ГЈ: Може, јас затоа сакав тебе да те чујам. Не е проблем, мислам можам…
МП: Кого да пуштам кај Иво, кажи ми?
ГЈ: Еми ти кој ќе речеш, кој ти е вака нај, да речам.
МП: Сител ќе го пуштам Ранду, да дојде, и од Канал 5 Ѓорѓи Томиќ да дојде.
ГЈ: Иако мислам дека он би преферирал Цаци да му ја пуштиш.
МП: Да, да, да.
ГЈ: Сé ќе и објасни.
МП: Да, Цаци е…
ГЈ: А плус разбира девојчево МВР, ја гледам, си разбира, си работи.

Би можело да ве интересира

42 илјади евра ќе му плати државата на Верушевски зашто бил неосновано притворен

Васко Маглешов

(ВИДЕО) Судот со двојни аршини: За „Пуч“ дозволи, за 27 април обвинението се оценува без јавноста

Васко Маглешов

Верушевски за душевна болка бара 71 илјади евра од државата зашто бил неосновано уапсен и притворен

Васко Маглешов

ВИДЕО: Ако не чуле обвинителите досега, еве сега нека истражат кој нè местел во „Пуч“, повика Заев

Васко Маглешов

Издаден налог за апсење на уште 122 воени лица поради неуспешниот обид за пуч во Турција

СЈО нема кривично да го гони Звонко Костовски во предметот „Пуч“

Наум Локоски

Leave a Comment

17 − 17 =