Заев и Николовски се откажуваат од надоместокот за патни трошоци во Собранието

Од:

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски информираше дека тој и лидерот на партијата, Зоран Заев, се откажале од надоместоците за патни трошоци кои им следуваат како пратеници во Собранието.

Николовски во објавата на Фејсбук вели дека укинувањето на патните трошоци за пратениците било изборно ветување на СДСМ и нивна програмска определба.

„Ги охрабрувам колегите од сите партии да го следат овој чекор. Да дадеме мал придонес во насочување на што повеќе пари кај граѓаните, кај оние на кои им се најпотребни,“ напиша тој.

Би можело да ве интересира

Заев за Гоце Делчев: Постои решение од кое двете страни ќе излезат победници

Искра Манојлоска

Заев-Чакај: Новата Влада е потврда за евроатлантските определби и охрабрување за напредокот на регионот

Ана Ололовска

Заев: Субвенции ќе има за сите етнички заедници

Ана Ололовска

Заев: Мицотакис сака да дојде во Скопје

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев-Сакеларопулу: Договорот од Преспа создаде партнерство меѓу С. Македонија и Грција

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев: Да му покажеме на светот дека секој договор, секое пријателство, секое ракување, носи бенефит за граѓаните

Ана Ололовска