(АУДИО) Заев: Груевски ужива во уништувањето на Космос на Цановски

Од:

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на една од снимките посочи дека Никола Груевски уживал во уривањето на инвестицијата на Фиат Цановски, Космос.

Транскрипт

НГ: Миле, како е?
МЈ: Добар.
НГ: Како оди ова со Космос бе, следиш таму?
МЈ: Да, да, да. Значи вака.
НГ: Што се случува таму?
МЈ: Молам?
НГ: Што се случува таму?
МЈ: Сега одиме на тој помалиот објект. Ако успееме денес да го срушиме малиот објект, значи баш онака како што зборевме со вас, со вол, ама модерно ќе биде. Големи две машини обезбедивме од Бетон, тие се по 30 тонски, ги сечат со…
НГ: Ха ха ха….Со модерен вол. Ха ха.
МЈ: Да. Буквално на тој систем, зошто да не праиме тендери, глупости. Значи, се сечат столбовите и кога ќе бидат исечени, само со сајли, двата големи што се, тие се Катепилари, ќе го истргаат столбот и треба зградата да падне.
НГ: Мхм.
МЈ: И така ќе одиме, вертикала по вертикала. Денес околу, зависи кога ќе се заврши со сечењето, пет и пол, шес, седум. Ако успееме така, ќе одиме со сите така ламели. Не знам, зависи од сечењето. За 7-8 дена да завршиме.
НГ: До тука… исто и од другата така?
МЈ: Да де, да. Тоа е тоа. Видете, знаете шо е проблемот таму
НГ: Модерен вол.
МЈ: Првите два спрата се платни, платна значи, не се столбови, туку е целосно бетонско.
НГ: Аха.
МЈ: И тоа ни прави поголем проблем. Ги зедовме овие најјаките камиони, ако има уште некој камион, 9-ка ги викаат тие, појаки малку, ама таков еден-два биле. Само да пробаме со овие, ако не, од утре ќе ги бараме и нив.
НГ: Аха.
МЈ: Овие се од Бетон. И Гранит имале исто такво, некој Албанец работел на Цементарница.
НГ: Значи, до вечер за малата ќе се знае?
МЈ: Ќе се знае и за малата и за генерално за цел објект.
НГ: Сега дојдоа од Американска амбасада, загрижени за спроведувањето на законот. Заменик амбасадорот, зошто вака, зошто така, тој беше ваш пратеник па сега е со СДС, он го финансираше А1, тврди дека е заради тоа. После викам ја, па он јавно призна дека имал грешка. Па вика, да, јавно призна, ама вика дека не била голема грешката и дека ова сé му е заради А1 и дека мала била грешката, за 1 метар. Нели ти ми кажуваше дека била за цел спрат, под земја?
МЈ: Метар и пол е значи над кота замина, а плус има и дополнително стубови.
НГ: Аха. Добро. Значи, до вечер малата?
МЈ: Значи, така е, така се, така очекуваме да биде.
НГ: Мхм.
МЈ: Ќе ви јавам ама одма. Чим ќе биде, ќе ви јавам одма.

Би можело да ве интересира

42 илјади евра ќе му плати државата на Верушевски зашто бил неосновано притворен

Васко Маглешов

(ВИДЕО) Судот со двојни аршини: За „Пуч“ дозволи, за 27 април обвинението се оценува без јавноста

Васко Маглешов

Верушевски за душевна болка бара 71 илјади евра од државата зашто бил неосновано уапсен и притворен

Васко Маглешов

ВИДЕО: Ако не чуле обвинителите досега, еве сега нека истражат кој нè местел во „Пуч“, повика Заев

Васко Маглешов

Издаден налог за апсење на уште 122 воени лица поради неуспешниот обид за пуч во Турција

СЈО нема кривично да го гони Звонко Костовски во предметот „Пуч“

Наум Локоски

Leave a Comment

2 + thirteen =