Забранета водата за пиење во Струга

Од:

Водата за пиење од градскиот водовод во Струга е забранета за конзумирање поради дефект на водоводната мрежа, соопшти денеска јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Работните тимови на претпријатието, според информацијата, се на терен е работат на надминување на проблемот.

– Ги замолуваме сите граѓани да не ја користат водата за пиење до следното известување, порачуваат од ЈП „Водовод и канализација“ – Струга.

Би можело да ве интересира

Водовод го избриша известувањето дека нема да има вода во Скопје-било лага на неовластени лица

А1он

Подгответе се навреме: Утре речиси цело Скопје без вода или со слаб притисок

А1он

Во Струга пронајдена почината жена

Автомобил излета од „Партизанска“ во Струга, тешко повреден е возачот

Горан Наумовски

Дарко Паскоски го извади светиот крст од водите на студениот Црн Дрим во Струга

А1он

Дел од булевар „АСНОМ“ утре без вода

А1он