За утре закажан „Синдикален мото марш“ за поддршка на битолските полицајци

Од:

Утре во Битола со почеток во 15 часот ќе се одржи „Синдикален мото марш“ во организација на Независниот полициски синдикат. Како што велат организаторите, настанот има за цел да ги поддржи полициските службеници-сообраќајци од Битола, кои се соочуваат со дисциплински мерки по случајот со претепувањето на граѓани од ромска националност минатата недела.

„Колона на возила ќе тргне од пред Црквата Св. Недела и бензинска пумпа Макпетрол на излезот од градот кон Прилеп, и ќе се движи кон – СВР-Битола и Булевар 1-ви Мај понатаму кон Кружен тек ЦРН Мост, Педагошки факултет – Ул. Васко Карангелески – Т.Ц. Нов Пазар- од Кужен тек по Ул. Партизанска- Поранешна Касарна на АРМ- Индсриски пат- Кружен тек (РЕК-Прилеп) – со завршување во 17.00 часот пред СВР-Битола и ЈО –во Битола,“ соопшти Независниот полициски синдикат.

Би можело да ве интересира

Приведен осуденик за издржување казна затвор

Ана Ололовска

Прeтрес во Битола, пронајдена дрога, приведено едно лице

Ана Ололовска

Обединетото Кралство ги призна македонските возачки дозволи

Ана Ололовска

Деца снимале како тепаат помало дете и објавиле на социјални мрежи, полицијата истражува

Жарко Настоски

Скопјанец измамил кумановка: Му платила 810 евра за наводен паричен надоместок од државата

Катерина Павлова-Николовска

Тетовската полиција истражува физичко насилство над дете снимено и објавено на социјалните мрежи