За излез од државата на Табановце и Богородица се чека 15 до 20 минути

Од:

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен и се одвива непречено, по суви коловози. На граничните премини Табановце и Богородица, за излез од државата има чекања околу 15 – 20 минути, додека на останатите гранични премини, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

А1он

Отсега и за излез од Македонија ќе биде потребен ПЦР тест или вакцина за оние кои немаат прележано Ковид-19

А1он

Од септември карантин за оние кои се враќаат во Македонија, а немаат ПЦР тест или потврда за вакцинација

А1он

Од први септември во Македонија ќе се влегува само со потврда за вакцинација, негативен тест или прележан Ковид-19

А1он

На Табановце и Богородица за излез од државата се чека еден час

Ана Ололовска

И за влез и за излез од Македонија, на Табановце се чека половина час

Жарко Настоски