Девојка брутално претепана од двајца мажи

Од:

На социјалните мрежи утринава беше споделено видео на кое се гледа како двајца мажи во влез од зграда, најверојатно во Штип, брутално тепаат девојка со клоци, додека таа лежи на земја и ги моли да престанат.

Според она што може да се слушне од видеото, еден од двајцата насилници ѝ се обраќа со зборовите: Бремена ли си од мене? Бремене од мене? Моето име да го заборавиш веќе, чу ли?!, додека другиот го охрабрува да ја удри девојката уште еднаш.

На социјалните мрежи веќе се шпекулира и со имињата на двајцата насилници чии ликови јасно се гледаат на видеото, и се бараат најстроги казни за нив.

Заменикот министер за внатрешни работи Славјанка Петровска се јави со реакција на својата ФБ страница.

„Почитувани, на социјалните мрежи се споделува видео со навистина вознемирувачка содржина, кое содржи очигледни елементи на насилство. Ве известувам дека лицата се идентификувани, Бирото за јавна безбедност постапува. Постапува и Центарот за социјални работи. Најстроги санкции за ваквото нечовечко однесување” напиша таа.

Од МВР веднаш потоа известија дека двете лица од Штип се пронајдени и уапсени.

Би можело да ве интересира

Иван Јорданов за „А1он“: Неколку месеци трпев закани, но се чувствувам безбедно

Орце Костов

Градоначалникот на Штип пријавил закани во полиција, камерите го снимиле заканувачот

Орце Костов

Штипската полиција распиша потерница по Александар Стојанов од Кочани

Горан Наумовски

Во Штип гореше кров и таван на куќа

Притворен насилник кој крвнички ја тепал поранешната девојка и нејзината 6-годишна ќерка

Горан Наумовски

Приведен разбојник од Штип за издржување казна затвор од три години