(ВИДЕО) Аеродромци протестираат против изградба на објектот кај „Мајчин дом“

Од:

Стотина граѓани на општина Аеродром излегоа на протест каде го искажаа своето незадоволство од градоначалникот Златко Марин поради изградба на деветкатницата кај „Мајчин дом“ и покрај ветувањата во предизборната кампања дека доколку биде избран за градоначалник ќе го стопира процесот за изградбата на објектот со кој се уништува зеленилото.

(ВО ЖИВО од Аеродром) Протест против изградба на објектот кај „Мајчин дом“

(ВО ЖИВО од Аеродром) Протест против изградба на објектот кај „Мајчин дом“

Posted by A1on.mk on Вторник, 09 октомври 2018

Жителите на Аеродром го блокираа сообраќајот на булеварот Јане Сандански. Велат дека се разочарани од градоначалникот Марин и бараат негова оставка.

Би можело да ве интересира

Протести ширум светот против Амазон

А1он

ВИДЕО: Ромските здруженија на протест против полициската бруталност

Катерина Павлова-Николовска

Во Тирана се одржа мирен протест против зголемување на цените

А1он

Полицијата употреби солзавец и водени топови врз демонстрантите на антивладиниот протест во Љубљана

А1он

Протести во Бејрут поради прекината истрага за експлозијата во 2020 година

А1он

Националната гарда ќе и помага на полицијата на протестот во Вашингтон

А1он