Во запалена куќа изгоре 79-годишна жена од Кочани

Од:

Вчера во 10 часот во полициската станица во Кочани е пријавено дека во населба Оризари настанал пожар во куќата на С.Л.(53), во која живеела неговата мајка С.Л.(79).

Од здобиените повреди при пожарот, С.Л. починала, а смрт констатирала екипа од Итната медицинска помош.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Кочани, а увид извршила екипа од Полициската станица Кочани.

Би можело да ве интересира

Основно училиште од Кочани забрани мобилни телефони

Поранешна СФРЈ сè уште е жива во Кочани, титовистите го одбележаа нејзиниот 80. роденден

Ова е убиецот кој со 40 убоди усмрти жена во Кочани, во притвор не барал ни вода, ниту разговарал, може да добие доживотен затвор

Полицијата во Кочани претходно имала пријава за уцена, Обвинителството ги истражува мотивите за убиството на жената

ОЈО: Наредена е обдукција на убиената жена од Кочани

Кривична пријава против градоначалникот на Кочани за „злоупотреба на службената положба и овластување“