Во Велес ќе се гради уште една социјална зграда со 29 станови

Од:

Во близина на новите згради „Атлантис“ кај поранешен АД „Киро Ќучук“ во Велес наскоро ќе започне изградба на социјална зграда со приземје и пет ката со вкупно 29 социјални станови најави на последниот прес, градоначалникот Аце Коцевски.

Тој информира дека завчера се платени комуналиите надоместокот за уредување на градежно земјиште.

Воедно најави дека наскоро свечено ќе биде означен почетокот на изградбата на социјална зграда наменета за социјално ранливи семејства од градот.

Тој додаде дека за детелите ќе информира на свеченото започнување на градежните работи.

Би можело да ве интересира

Фотоволтаици поставени во сенка: Обвинувања за нова грешка при монтажа во Велес

Орце Костов

Одземени ингерециите врз Детските градинки во Велес на градоначалникот и Советот на општината

Гимназијата во Велес со фотоволтаици монтирани на север: „Грешка во основниот проект или изведувачот толку си ја знае“

Орце Костов

Секојдневно труење на кучиња низ велешките улици, надлежните да постапуваат соодветно

Ана Ололовска

Граѓани, адвокати и лекари од Велес заработуваат од оштети од каснување на куче, сомнежи дека е вмешана и општината

Орце Костов

18 години затвор за пијаниот возач кој уби 11-годишно девојче на пешачки во Велес

Анита Петровска Рајковиќ