Во Сопиште седум лица се затруле со печурки

Од:

Седум лица од скопско Сопиште на возраст од 14 до 67 години се затруле со печурки. Труењето се случило во саботата откако јаделе од печурките кои сами ги собрале.

Неколку часа по консумирањето на печурките тие се пожалиле на здравствени проблеми.

Пет од овие лица побарале лекарска помош на скопската Клиника за токсикологија.

Би можело да ве интересира

Сопружници од гостиварското село Добридол починале во ист ден

А1он

Припадници на групата Боко Харам отруени во затвор во Чад

А1он

Пет лица затруени со храна од ресторан во Брвеница

Виктор Јованов

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Ана Ололовска