Во Скопје приведено лице барано по централна потерница за истрага

Од:

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција деенска во 13 часот на подрачјето на Ѓорче Петров го лишиле од слобода 32-годишниот С.Б. од скопското село Грчец за кого била распишана централна потерница за истрага.

С.Б. бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за жител на Отишани за узурпација на државно земјиште

А1он

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он

Поради навреда на службено лице и омалoважување државен орган, повикан во полициска станица

Ана Ололовска

СВР Куманово ќе поднесе кривични пријави против три лица за сквернавење гроб во Куманово

Ана Ололовска

Расчистена кражба на автомобил, приведен крадецот, возилото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведен велешанец, пронајдени хероин, марихуана и таблети

Ана Ололовска