Во Штип откриени шест возила за јавен превоз со неисправни сопирачки

Од:

Изречени се вкупно девет санкции за возила кои вршат јавен превоз на патници на територија на СВР Штип.

dobivaj vesti na viber

„Полициски службеници на СВР Штип денеска (16 декември) од 12 до 16 часот спроведоа акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, автобуси и комбиња. При контролата биле откриени и законски санкционирани девет технички неисправни возила. Шест од возилата (Штип-2, Берово-2, Кочани-1, Виница-1) имале неисправни сопирачки. Неисправните возила веднаш се исклучени од сообраќај и изготвени им се соодветни поднесоци“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

МВР: Комплетно ја поддржуваме слободата на говорот и таквата пракса продолжува и во иднина

А1он

ВИДЕО: Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

Ана Ололовска

Kривична пријава за „Поднесување лажни докази” и „Злоупотреба на службена положба и овластување“

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска

Приведени тројца разбојници, одземеното вратено кај сопственикот

Ана Ололовска