Во пожар изгоре автомобил паркиран во центарот на Тетово

Од:

Околу 17 часот избувнал пожар во автомобил паркиран во дворот од основното училиште „Лирија“ во Тетово. Интервенираше Територијалната противпожарна единица Тетово.

– По пријавата веднаш заминавме за интервенција. Автомобилот е марка „рено“ до тетовски таблици, имаше и експлозија, возилото имаше плински уред. Огнот е целосно изгаснат, информираше Авни Амети, командир на Територијалната противпожарна единица Тетово.

За време на летниот распуст Општина Тетово ги пренамени дел од училишни дворови во слободни паркиралишта.

Би можело да ве интересира

Уапсен млад пироман од Скопје

Медицинска помош за четворица пожарникари кои учествувале во гасењето на пожарот во близина на тетовско Фалише

Активен e пожарот во тетовско Фалише

Горан Наумовски

Изгореа хемикалии во пожарот во тетовско Фалише, препорака од надлежните да не се излегува од дома

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Голем пожар – црн чад и силен мирис – Гори фабрика за бои и лакови во Фалиште, Тетово

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Полицијата истражува како се запалиле двете возила

Горан Наумовски