Во дом на велешанец полицијата пронајде и одзема хероин, марихуана и таблети

Од:

Полициски службеници од СВР Велес синоќа го лишиле од слобода 35 – годишниот К.Р. од Велес, бидејќи при претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени хероин, марихуана и таблети,информира портпаролот Верољуб Додевски.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, најави Додевски.

Би можело да ве интересира

83 санкции за брзо возење во Велес

А1он

Приведен дилер, пронајденa килограм дрога

А1он

Штипјанец под истрага за илегална трговија со метадон во Скопје

А1он

Нормализиран сообраќајот на патот Велес-Градско

Пронајден кокаин, приведен дилер од Скопје

Притвор за велешанката осомничена за убиство на партнерот