(ВИДЕО) Во Центар и во 13-катници лифтовите денеска не работат

Од:

На улица „Народен фронт“, во Центар денеска не работи лифтот во една тринаесеткатница и ште две високи згради.
Ова не е единствен случај, од вчера да се заглавуваат, расипуваат или поправаат лифтовите во скопската општина Центар, каде има прегласување.

Целта е граѓаните да бидат заведени и да не излезат на гласање. Се онеспособуваат и лифтовите во повисоките згради, за да не можат граѓаните, особено повозрасните, да излезат на гласање, вели за А1он кандидат за градоначалник на Центар.

Би можело да ве интересира

Следува уште една изборна година

Ана Ололовска

ВИДЕО: Oпштинските инспекциски служби отстраниja два нелегално изградени објекти во Центар

Ана Ололовска

Во Израел се распушта Кнесетот, ќе има четврти избори во само две години

Жарко Настоски

Богдановиќ најави отворање нов „Парк на сеќавањето“

Ана Ололовска

Босна: „Зелените“ во Мостар без ниту еден глас, дури ни кандидатите не гласале за себе

Жарко Настоски

ОБСЕ препорача властите во Белорусија да распишат нови избори

Жарко Настоски

Leave a Comment

seven − seven =