ВМРО-НП: Францускиот предлог има многу елементи кои се во интерес на Македонија

Од:

ВМРО-Народна партија смета дека во францускиот предлог има многу елементи кои се во интерес на Македонија со цел надминување на ветото и продолжување на Европската интеграцијата на државата.

dobivaj vesti na viber

– Во исто време ги повикуваме сите оние кои го критикуваат францскиот предлог да не го отфрлаат во атмосфера на хистерија туку конкретно да ги критикуваат деловите кои сметаат дека не се во интерес на Северна Македонија. На тој начин ќе демонстрираат дека сепак го прочитале францускиот предлог, велат од ВМРО-НП.

Би можело да ве интересира

ВМРО-НП: Во „францускиот предлог“ нема ништо што го загрозува македонскиот јазик и идентитет

Ана Ололовска

ВМРО-Народна: Да се поведе постапка за забрана на партиите кои се повикуваат на Ванчо Михајлов

Ана Ололовска

ВМРО-НП: Земјите на ЕУ прифаќајќи ги санкциите кон Русија добиваат пристап кон разни фондови на Унијата, Владата да го отвори ова прашање на состанокот со Борел

Ана Ололовска

ВМРО-НП: Пред година и половина кога цените на барел – нафта паднаа на 17 долари повикавме Македонија да купи нафта за своите државни резерви

Ана Ололовска

ВМРО-НП: Македонија загуби две години поради кратковидоста на политичар полн со фрустрации од фамилијарниот бугарски комплекс

Ана Ололовска

ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз на сите вакцини одобрени од СЗО, граѓаните да одберат каква ќе примат

Ана Ололовска