ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски манипулира со јавноста

Од:

Проектот на Андреј Жерновски за бесплатно паркирање според ВМРО-ДПМНЕ е класично манипулирање со јавноста, реагираат од владеачката партија.

Паркингот во општина Центар не може да се смета за целосно бесплатен како што изјави Жерновски кога секое семејство во општина Центар кое има втор или пак трет автомобил ќе плаќа парични средства за истиот да биде паркиран.

„Јасно ни е дека Жерновски со лажење ја започна својата градоначалничка функција и знаеме дека ќе продолжи да манипулира со граѓаните на Општина Центар. Предлог кој го даде советничката група на ВМРО-ДПМНЕ е целосно бесплатен паркинг за граѓаните на Општина Центар, но градоначалникот Андреј Жерновски тоа не го прифати. Поради тие причини советничката група на ВМРО-ДПМНЕ гласаше воздржано и нема намера да ја поддржи и да учествува во уште една измама на Жерновски“, стои во реакцијата од владејачката партија.

Тие потенцираат дека на господинот Жерновски ова не му е прва измама, тој ги излажа граѓаните дека ќе гради ново училиште и градинка.

„Сакаме да го потсетиме господинот Жерновски дека не ја лаже ВМРО-ДПМНЕ, туку граѓаните кои му ја дале довербата да ја води општината“, заклучуваат од партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Арсовски: Криминалот и корупцијата имаат име и презиме – Зоран Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: СДСМ нуди исти луѓе со исти лаги, време е да замине во историја

Ана Ололовска

СДСМ: Деструктивното ВМРО-ДПМНЕ упорно го блокира Законот за наставници и стручни соработници, упорно работи на штета на граѓаните и образованието

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да се разбуди од сонот, сега е 2021 година, а не 2017 година, лагата по втор пат нема да им помине

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Мега скандал и шверцерско носење на ребаланс на буџет во Општина Гази Баба на седница која трае 20 часа, градоначалникот Георгиевски штити криминални интереси

Ана Ололовска

Мицкоски: Мини Шенген не е алтернатива за ЕУ

Ана Ололовска

Leave a Comment

one × four =