ВМРО-ДПМНЕ: Заев заедно со неговата банда за само две години ја опустоши земјата

Од:

Македонија престана да блеска откако СДСМ дојде на власт. Не е напредок на држава да се наоѓаш 105-то место на листата на Транспаренси, туку е навреда на интелигенцијата на граѓаните тоа да го нарекуваш блескање, реагира ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ.

“Ако имаш 500.000 луѓе сиромашни, а секојдневно државата се задолжува, тогаш економскиот напредок на државата е нула.

Заев заедно со неговата банда за само две години ја опустоши земјата. Народните пари служат за исплата на партиските потрчковци преку разни криминални тендери и грантови. Ова не се случува во една држава која блеска.

Македонија ќе заблеска кога Зоран Заев ќе си замине од власт. Само тогаш Македонија ќе се врати на правиот пат и повторно да заблеска.”, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Колку се збогати Мицкоски со помош на одлуките на Владата на Никола Груевски?

(ВИДЕО) Ласовска: Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ стана членка на ЕПП Жени

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев

Ана Ололовска

Стоилковски: Додека Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Трипуновски: Заев и Атанасов се на чекор да направат 100 милиони евра штета врз домашното стопанство

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски се плаши и избега од брзи предвремени избори во декември

Ана Ололовска