ВМРО-ДПМНЕ: Заев три пати лаже дека ја разбрал пораката

Од:

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во метафоричка смисла да се реформира. Не само што не се реформираше, туку му се случија Ден Дончев и туцето пари, Рашковски и местените тендери, криминалите во РЕК, и наместо во затвор сите се на слобода порачуваат во соопштение од ВМРО-ДПМЕН.

-Заев тврдеше дека ја разбрал пораката и во 2020 година. Но што се случи? Тргнаа со Филипче по провизии од вакцини, исчезна името на Вице од кривична пријава за рекет во РЕК.Заев тврдеше дека ја сфатил пораката на народот и во 2021 година. Но што се случи потоа. Му изгореа 14 луѓе живи, а наместо одговорност од Филипче тој рече дека кабелот е виновен. Заев три пати лаже дека ја разбрал пораката, а за ниту еден криминал нема одговорност се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Антонио Милошоски силно се залага за евроатлантските интеграции на Македонија

А1он

Заев-Ламорџезе: Почетокот на преговорите е значаен и за С. Македонија и за ЕУ

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Стево Пендаровски се фали сам себе

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: СДСМ/ДУИ планираат долга и тешка енергетска криза?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митева: СДСМ и ДУИ да понесат одговорност наместо да ги штитат фирмите

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е пионот на Заев кој ниеднаш не се спротивстави на погрешните политики поради кои Македонија е во економска, енергетска и здравствена криза

Ана Ололовска