ВМРО-ДПМНЕ: Заев е исплашен бидејќи ќе одговара и ќе мора да го врати украденото

Од:

„Република Македонија не смее повеќе да биде заложник на криминалот и алчноста на Зоран Заев. Избори мора да има за да престане тригодишната агонија на континуирано задолжување, заминување на младите, епидемија од корупција, нула капитални инвестиции и сеопшто тонење.

Со секој изминат ден, стравот на Заев од соочување со граѓаните е се поголем затоа што знае дека не само што ќе го испратат во опозиција, ќе бараат од него и кривична одговорност и враќање на секој украден денар“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Аболицираниот Заев на чело со СДСМ со законот за јавно обвинителство сака да се амнестира и да продолжи селективната правда. Повеќе од јасно е дека тој е главата на октоподот. Од снимката објавена во јавноста може да се слушне како криминалецот Зоран Заев признава дека ја помагал телевизијата на Боки Јовановски кој пак е главно осомничен за „Рекет“ заедно со Катица Јанева.

Затоа Зоран Заев сака да озакони класична неправда, односно незаконски снимки да може за други да се користат како докази, но не и за него бидејќи се со понов датум.

На граѓаните им е јасно дека Зоран Заев е политичко минато и дека државата и правниот систем со него на чело се распаѓаа во изминативе три години. Зоран Заев мора да оди на политичкото буниште за да отпочне обнова на државата на сите полиња.

На 12-ти април СДСМ и Зоран Заев заминуваат. Зоран Заев никогаш повеќе“, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: ТВ соочувања имало и ќе има, извршителот Мицкоски допрва ќе се поти пред камерите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Денешната фарса на Заев е за спас на милионите на Вице, плантажите со марихуана и криминалните тендери

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Љутков: Со пари на граѓаните СДСМ задоволува политички барања во култура

Ана Ололовска

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Собранието го заврши мандатот со кршење на Уставот со цел за спас на криминалите на Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски: Ви ветувам дека по 12 април ќе има одговорност за Законот за ЈО

А1он